3. cs: Halacska csoport

A tanév kezdetén a csoportunkban beírt gyerekek száma 35 fő, ebből szeptemberben 25 gyerek kezdte meg az óvodát. Ők már betöltötték a 3. életévüket, a többiek az év folyamán folyamatosan kezdték meg az óvodás életüket.

A gyerekek nagy kíváncsisággal jöttek és elég hamar megszokták az óvodát. A reggeli elvállásnál egyre kevesebbet sírdogálnak, s a többség mosolyogva jön be, s örömmel veszi birtokba a különböző eszközöket, játékokat. Bizalommal közelednek a csoportunkban dolgozó felnőttek felé, s szívesen bújnak hozzánk, ha egy kis bíztatásra, vigasztalásra vágynak. Megismerkedtek az óvoda szokásaival s igyekeztek alkalmazkodni hozzá. Az eltelt hét hónap alatt nagyon sokat változtak, ügyesedtek. Ma már szívesen jönnek óvodába, nagy érdeklődéssel, kíváncsisággal kapcsolódnak be a különböző tevékenységekbe, minden felkelti érdeklődésüket. Nagyon szeretik a meséket, verseket. Beszédkészségük, szókincsük, kifejezőkészségük fejlesztése érdekében nagyon sok mondókát rövid verset mondunk a gyerekekkel, sok-sok anyanyelvi játékkal tesszük színesebbé mindennapjainkat. Ceruzát valamennyien itt kaptak először, így 3-4 gyerek kivételével még csak a firka szintjén állnak. sokat festünk, gyurmázunk ezzel is sokrétűen fejlesztjük a képességeiket.

Nagyon szeretnek az építő játékokkal játszani és már fantáziadús alkotásokat is készítenek. A babaszobában is sokat tevékenykednek, ahol már megjelenik a szerepjáték kezdetleges formája, megelevenítik az otthon látottakat, az itt átélt eseményeket. Egyre többet tartózkodunk az udvaron, ahol a csúszdát szeretik a legjobban, amit már egyre bátrabban használnak. Szívesen futkároznak, szaladgálnak, vagy elmélyülten vizsgálgatnak egy-egy földből előbújó rovart vagy bogarat.

Csoportunk jó kis közösséggé formálódik, ragaszkodnak egymáshoz, a felnőttekhez, észreveszik, ha hiányzik valaki, a betegségből meggyógyult gyerekeket, felnőtteket nagy-nagy örömmel fogadják.

Gulyásné Nagy Erzsébet és Nagy Sándorné