4. cs: Buksi csoport

Csoportlétszámunk 26 fő, mindenki nagycsoportos. Szeptemberben hozzánk került új gyerekek hamar beilleszkedtek a csoportba, mely jó közösséggé alakult.

Reggelente a finommotorika fejlesztésével kezdjük a napunkat, különböző rajzos feladatok, színezők közül választhatnak, melyet mind a mai napig örömmel végeznek. Számon tartják egymás munkáját is, hiszen a faliújságon gyönyörködhetnek benne. Ez a tevékenység is segíti általános tájékozottságuk, feladattudatuk kialakulását.

Év eleje óta látványos fejlődést tapasztalunk minden területen gyermekeinknél. Mindenkit igyekszünk képességeihez mérten a legmagasabb szintre eljuttatni. Néhány gyermekünk csak egyszemélyes kapcsolatban képes teljesíteni, de zömmel szeretik a csoportos foglalkozásokat.

Kedvenc tevékenységük a sok mozgással járó testnevelés, ének-zenei foglalkozások. A kézügyességüknek köszönhetően, szívesen végeznek rajzos tevékenységeket, sokféle technikával. Mindig van miben gyönyörködnünk. Sokat dicsérjük, buzdítjuk őket, így önbizalmuk fejlett, mely nagy hatással van kommunikációs képességük fejlődésére is. Élvezik a meséket, örömmel és könnyen tanulják a verseket. Önálló szereplésre is szívesen, bátran vállalkoznak.

Az idei évtől kezdve bevezettük a havi értékelést, mely nagymértékben elősegítette a gyermekek nagyfokú fejlődését. A nap folyamán a „jó cselekedetért” jutalom nyomda jár. A hónap végén a három legtöbbet összegyűjtött gyermek jutalomban részesül. Ez ösztönzi a többieket is, hogy minél ügyesebbek legyenek.

Három havonta csoportos vetélkedőt szervezünk csoportunkban. A négy csoport élén egy-egy felnőtt a vezető. Mozgásos és értelmi képességeket kérünk számon a feladatok során. Fejlődik finommotorikájuk, kézügyességük, figyelmük, téri tájékozódásuk, gondolkodásuk, memóriájuk. Megtanulnak magukért és a közösségért dolgozni. Nagyon várják és mindenki jól érezni magát. Büszkén mesélik délután a szüleiknek.

Februárban megünnepeltük csoportunkban, az ősszel és télen született gyermekeink születésnapját. Meglepetés volt mindenkinek. Feldíszítettük a csoportszobát, zenével jó hangulatot teremtettünk. Mindenki számára emlékezetes volt a tortával, tűzijátékkal való ünneplés.

Gyermekeink szeme sugárzott az örömtől és meg is jegyezték „ez volt a legjobb szülinapunk”.

Mindennapjainkra is jellemző a kiegyensúlyozottság, nyugalom, szeretet, egymás megbecsülése, elfogadása. Gyermekeink örömmel érkeznek a csoportba, s egész nap jól érzik magukat ebben a közösségben.

Simon Csilla és Fehér Tiborné